grafik tasarim, graphic design
GRAFİK TASARIM
Marka olmanın yolu...

İnsan faktörünü teknoloji ve estetikle birleştiren görüntülü dil sistemi olan grafik tasarım, kurumsal imajın çekirdeğidir. Kartvizitten bilboarda, el broşüründen web sitesine, gazete ilanından tabelaya kadar aklınıza gelen her çalışma grafik tasarım ürünüdür ve görsel iletişimin bir parçasıdır.

NİLYA TASARIM'ın bünyesindeki grafikerler, iletişim stratejileri planlayabilen, etkili görsel ürünler koyabilen birer "problem çözücü"dür. Logo, Amblem, Kurumsal Kimlik, Katalog, Broşür ve Reklam-Tanıtım Materyalleri tasarımında çözüm ortağı için doğru yerdesiniz.

Onların görevi, gözle görünen bilgiyi, en efektif ve akılcı şekilde tasarlayabilmek için görünmeyen bilgiyi kontrol etmek, yaratılan imajı orijinal ve hedefine yönelik bir şekilde "ortam" ve "mesaj" ilişkisi içinde kompoze etmektir.

Biz, grafik çalışmalarınızı kurumunuzun kimliğine, marka ve ürün konseptinize uygun olarak tasarlıyor, matbaa ya da diğer baskı sürecine girene kadar takip ediyor, en uygun fiyatla, en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz.

Her ne kadar internetin zaman içinde gelişerek çoğu evde yaygın olmasına rağmen, insanların bakmakdan çok, tutarak inceleme dürtüleri yoğun olarak devam ediyor. İnternette binlerce haber ve magazin portalı olduğu halde dergi ve gazete satışlarının hala yüksek olmasının asıl nedeni budur.

Bu düşünceyle hareket edildiğinde ürünlerinizin ve firmanızın detaylı tanıtımında kataloğun yeri oldukça önemlidir. Hedef kitlenin ve kurumsal kimliğin doğru tespiti ile yapılmış bir katalog ya da broşür tasarımının, tüketici üzerindeki etkisi şüphesiz pozitif yönde olacaktır.

Akılda kalıcığın sırrının da görsellikten geçtiği gerçeğini bilmekte ve profesyonel olarak katalog ve broşür gibi tanıtım amaçlı görsel materyal tasarım hizmeti vermekteyiz.

Yapılan araştırmalarda insanların günlük koşturmaca esnasında, afiş, bilboard, raket gibi dış mekan - iç mekan (outdoor-indoor) reklam ürünlerine odaklanıp bakma sürelerinin toplam 6 saniye olduğu belirlenmiştir.

Bu tespit ile düşünüldüğünde afiş tasarımının dikkat çekici, verilmek istenen mesajı direk yoldan, az yazı, en fazla 3 görsel ile tasarlanması gerektiği anlayışı çıkmaktadır.

Dış mekanlar için firmanızın en önemli ve çarpıcı reklam elamanlarından olan afiş, bilboard, raket gibi dış mekan reklam materyalleri, doğru tasarlandığı taktirde size geri dönüşü şüphesiz olumlu yönde olacaktır.

Bu bakış ile afiş ve benzeri reklam ürünlerinizin tasarımlarını profesyonel olarak gerçekleştirdiğimizi hatırlatmakta yarar görüyoruz.